Zupagrafika Klientem Saraton Sp. z o.o.

201606.07
0

Miło nam poinformować, że do grona naszych Klientów dołączyła firma Zupagrafika. Zupagrafika to hiszpańsko-polska pracownia grafiki kreatywnej założona w 2012 roku przez David’a Navarro i Martynę Sobecką w Poznaniu. Studio powstało z inicjatywy hiszpańskiego grafika zakochanego w Polskiej Szkole Plakatu. Zupagrafika w szczególny sposób związana jest z papierem, architekturą i typografią; specjalizuje się w plakacie, wydawnictwach oraz grafice stosowanej w architekturze.

Od początku swojej działalności, studio równolegle rozwija platformę z autorskimi projektami – obiektami z papieru inspirowanymi modernistyczną architekturą i ikonami polskiego wzornictwa przemysłowego. Celem papierowych kolekcji jest udokumentowanie i zachowanie naszych ulubionych budynków w ich oryginalnej formie, zanim całkowicie znikną z krajobrazu miejskiego. Wszystkie obiekty są projektowane, ilustrowane i wydawane przez Zupagrafikę, i tworzą tematyczne kolekcje zebrane w naszym sklepie online Zupamarket.

Pracownia Zupagrafika zdobyła wiele znaczących nagród i wyróżnień, niektóre z nich to: Graphic Design Festival Breda. 2015.  Pierwsza nagroda w konkursie Poster Project; Taiwan International Graphic Design Award. Distinction; Finalista DOBRY WZÓR 2015.Instytut Wzornictwa Przemysłowego; Pierwsza Nagroda. „Pamiętać o Dziełach Utraconych”. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Instytut Adama Mickiewicza; MUST HAVE 2014 Łódz Design; 24. Międzynarodowe Biennale Plakatu w Warszawie. Wystawa Główna; DOBRY WZÓR 2014. Instytut Wzornictwa Przemysłowego; Wyróżnienie PROJEKT ROKU 2013.