Gospodarczo – Samorządowy HIT

201606.14
0

Do grona klientów Saraton Sp. z o.o. dołączył Instytut Certyfikacji i Jakości Gospodarczo – Samorządowy HIT. Firma jest organizatorem projektu „Gospodarczo-Samorządowy HIT”. Konkurs był organizowany od 1995 roku w Wielkopolsce, od 1999 roku w województwie kujawsko – pomorskim oraz od roku 2003 w województwie lubuskim a od roku 2004 również w województwie pomorskim.

Partnerami przy organizacji projektu są samorządy terytorialne, podmioty zajmujące się analizą gospodarczą przedsiębiorczości, przedstawiciele ośrodków doradztwa rolniczego, agencji rozwoju regionalnego, lokalnych mediów oraz innych instytucji i organizacji zainteresowanych życiem gospodarczym i samorządowym.

Gospodarczo – Samorządowy HIT Regionów to przedsięwzięcie wyłaniające co roku i promujące szczególnie cenne dokonania rynkowe, samorządowe i ekologiczne. To rodzaj narzędzia promocyjnego oferowanego szefom firm, urzędów, organizacji itp. Kapitułę tworzą przedstawiciele urzędów, instytucji i stowarzyszeń statutowo zainteresowanych rozwojem gospodarczym i promocją regionu. Kapituła ocenia przede wszystkim poziom jakościowy, nowatorstwo i zakres osiągniętych korzystnych efektów. Przyjęte kryteria ocen i zasady pracy kapituły wyrównują szanse małych, średnich i dużych firm i urzędów, zespołów i poszczególnych osób.

Nagrody to tytuły HIT – także Kryształowe, Rubinowe, Złote, Platynowe. Ich symbolami są akty nadania tytułów HIT oraz statuetki. Laureaci otrzymują prawo do wykorzystywania tych symboli w obiegu gospodarczym oraz prawo do promocyjnego wykorzystywania zastrzeżonego znaku graficznego HIT. We wszystkich dotychczas rozegranych edycjach konkursu w województwach pomorskim, kujawsko – pomorskim, wielkopolskim i lubuskim uczestniczyło blisko 2 tysiące firm, urzędów, instytucji i stowarzyszeń.