Kredyt. Z doradcą czy bez?

201608.16
0

Aktualnie wiele banków i pozabankowych instytucji finansowych oferuje nowe rozwiązania finansowe. Klienci instytucji finansowych są coraz bardziej wyedukowani i wymagający, oczekują profesjonalnej obsługi, doradztwa na najwyższym poziomie na każdym etapie procesu uruchamiania kredytu i przedstawienia najbardziej optymalnej oferty. Kluczową rolę może odegrać dobry doradca finansowy.

Klienci banków muszą zadać sobie pytanie: czy chcą osobiście  analizować ofertę każdego banku, czy wybiorą opcję spotkania z doradcą finansowym, który w swoim portfolio posiada produkty większości instytucji finansowych. Korzystając z drugiego rozwiązania poznajemy wiele ofert podczas jednego spotkania z doradcą finansowym – to duża oszczędność czasu. Jednocześnie zadaniem doradcy finansowego jest szczegółowe zapoznanie się z oczekiwaniami Klienta oraz zrozumienie jego aktualnej czy przyszłej sytuacji finansowej. Duża oszczędność czasu przy analizie ofert kredytów jest ważnym atutem przemawiającym za współpracą z doradcą finansowym.

Także w trakcie podpisywania umowy z bankiem pomoc doradcy będzie bardzo przydatna. Czas podpisania umowy kredytowej z bankiem przy lub bez wsparcia doradcy finansowego jest co prawda taki sam, jednakże sama procedura za pośrednictwem firmy doradczej jest krótsza, ponieważ Klient może liczyć na wsparcie ze strony doradcy, który zna specyfikę każdego banku oraz panujących w nich procedur i wymagań dotyczących uruchamiania kredytu. W takim przypadku Klient zdecydowanie może oszczędzić czas. Nie musi sam przechodzić przez skomplikowany proces decyzyjny. To niewątpliwa kolejna zaleta współpracy z firmą doradztwa finansowego.

Współpracując z dobrym doradcą, możemy także poprawić także swoją zdolność kredytową. Zdolność kredytowa Klienta wyliczona przez przedstawiciela banku lub doradcę powinna być taka sama. Jednakże doradca znając wymagania konkretnego banku może doradzić „uporządkowanie” finansów i poprawienie tego parametru poprzez np. zamknięcie nieużywanej karty kredytowej, konsolidację zobowiązań czy likwidację linii debetowej.

Saraton Sp. z o.o. współpracuje z kilkudziesięcioma bankami i instytucjami finansowymi. Mamy dostęp do prawie wszystkich propozycji na rynku. Dzięki temu, możemy znaleźć taki kredyt, który będzie najbardziej optymalny i dopasowany do aktualnych możliwości Klienta.  Dzięki współpracy z doradcą finansowym, kredytobiorca może wynegocjować lepszą ofertę  kredytu. I chociaż zarówno w banku, jak i firmie doradztwa finansowego, elementy kredytu typu marże, spread i prowizja są stałe, to jednak warto poznać oferty kredytów proponowanych przez doradców finansowych. W niektórych sytuacjach, warunki kredytu uruchamianego za pośrednictwem firmy doradczej mogą być korzystniejsze. Doradca zna przepisy i procedury, często składa, przygotowane wspólnie z Klientem wnioski o kredyt równocześnie do kilku banków. Klient wybiera najkorzystniejszą ofertę.